حفظ زی طلبگی برای طلبه لازم است.

حفظ زی طلبگی برای طلبه لازم است.
در تاریخ : 1392/08/02 | نوشته شده توسط :0

حضرت آیت الله مظاهری در مراسم جشن عمامه گذاری220 طللبه حوزه علمیه اصفهان که شب عید غدیر در مدرسه علمیه صدر بازار برگزار شد مراسم جشن ملبس شدن طلاب به لباس روحانیت را بسیار مقدس دانستند.

ایشان جلسه عمامه گذاری طلاب به صورت متمرکز رااز ابتکارات حوزه علمیه اصفهان و شخص آیت الله طباطبایی نژاد مدیر حوزه علمیه اصفهان دانسته و اظهار امیدواری کردند این طرح در کشور همه گیر شود.

رییس حوزه علمیه اصفهان تاکید کردند: طلابی که معمم می شوند باید زی طلبگی را حفظ کرده و آداب اجتماعی را به بهترین نحو ممکن رعایت نمایند.

معظم‌له با اشاره به اینکه بسیاری از علماء انجام برخی از کارها و امور را که حرام و خلاف نیست برای روحانیون جایز نمی دانند چون خلاف مروت است تصریح کردند:چنانچه یک روحانی آنها را انجام دهد او را از عدالت دور می سازد.

حضرت آیت الله مظاهری بیان داشتند:چنانچه طلاب بخواهند موفق شوند و این لباس طلبگی موجبات سعادت آنها را رقم بزند،باید درحفظ آن بکوشندو زی طلبگی را رعایت کنند.

ایشان تقیید به مسائل شرعی و انجام همه واجبات توسط یک روحانی و خانواده اش رااز شروط لازم یک فرد معمم دانستند و تاکید نمودند: واجب تر از انجام واجبات و مستحبات برای طلاب و روحانیون دوری از گناهان ومعصیت است.

رئیس حوزه علمیه اصفهان اظهار داشتند: طلاب معم باید رفتار،گفتار و عملشان تغییر کند و از گذراندن اوقات خود به بطالت حتی با مباهات دوری جویند،با عمل خود دیگران را به اسلام دعوت کنند وبه گونه ای رفتار کنند که طبق احادیث شریفه زینت اهل بیت باشند.

معظم له عدالت را یک ضرورت برای طلبه و روحانی عنوان کرده واذعان داشتند:عدالت همچون قلم برای نویسنده است،پس سعی درکسب عدالت از ضروریات طلبگی است.

حضرت آیت الله مظاهری با بیا این که تنبلی در کار طلبگی معنا ندارد یادآورشدند:طلاب باید خوب درس بخوانند، زیرا طلابی که معمم می شوند باید جوابگوی مردم در هرشرایطی ،آن هم بطور صحیح باشند.

همچنین طلاب معمم باید در یادگیری احکام ، اخلاق و اعتقادات بصورت ویژه اهتمام ورزند.

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد