کتابخانه؛ جزء لاینفک مدارس علمیه است/تجهیز و ساماندهی کتابخانه های مدارس سیاست ما است

کتابخانه؛ جزء لاینفک مدارس علمیه است/تجهیز و ساماندهی کتابخانه های مدارس سیاست ما است
در تاریخ : 1396/08/28 | نوشته شده توسط :معنوی

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا باطنی، ظهر امروز در همایش کتابداران حوزه علمیه اصفهان ضمن تسلیت ایام شهادت 28 و 30 صفر، اظهار کرد: ثبت کتاب های موجود حوزه علمیه اصفهان و ساماندهی وضعیت، کاری ارزشمند و قابل تقدیر است.

جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان با بیان این که کتب قدیمی حوزوی و تراث گران قدر، سرمایه ارزشمند و ماندگار موجودی است که کتابداران حوزه علمیه عهده دار حفظ و نگهداری آن هستند، افزود: کتابخانه جزء لاینفک مدارس علمیه از قدیم تا به امروز و آینده بوده و خواهد هست و جز بخش های ضروری حوزه علمیه  به شمار می آید.

وی عنوان کرد: قطعا با بضاعت اندک  قادر به رفع  همه مشکلات نیستیم، ولی با همت و جدیت کتابداران و طلاب بسیاری از کاستی های مرتفع خواهد شد، امروزه علی رغم همه تنگناهای اعتباری و بودجه ای در سال های گذشته، هر ساله در بودجه حوزه علمیه اصفهان برای امر تجهیز، بهسازی و ساماندهی امور کتابخانه ای مدارس علمیه ای همت گماشته شده است.

حجت الاسلام والمسلمین باطنی ادامه داد: در ماه های گذشته ویژه مدارس جدیدالتاسیس برای خرید اقلام سرمایه ای، سخت افزاری، نرم افزاری و کتب مورد نیاز آموزشی گام های بلندی برداشته شده و با توجه به اینکه در سال ها گذشته نرم افزاری ناقص در امور کتابخانه وجود داشت، با همت معاونت تهذیب و تبلیغ اقدام مبارکی مبنی بر یک نرم افزار موثر و شبکه ای به صورت متمرکز صورت گرفت.

وی ادامه داد: همه این مسائل مقدمه ای برای تسهیل استفاده طلاب برای منابع  موجود  از کتابخانه مدارس علمیه است، باید به گونه ای روان سازی شود که طلاب  و روحانیون و اساتید بتوانند از منابع موثر استفاده  کنند.

جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: هدف غایی امور کتابخانه های مدارس علمیه حوزه علمیه اصفهان استفاده بهینه پژوهشگران ئ اساتید و طلاب حوزه علمیه است.

انتهای پیام

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد