۹ دی سر فصل جدید در تاریخ سیاسی ایران / خدمت صادقانه و به دور از سیاسی بازی مسئولین، پاسخ مردم بصیر ایران است

۹ دی سر فصل جدید در تاریخ سیاسی ایران / خدمت صادقانه و به دور از سیاسی بازی مسئولین، پاسخ مردم بصیر ایران است
در تاریخ : 1396/10/09 | نوشته شده توسط :معنوی

حجت الاسلام علیرضا باطنی صبح امروز به مناسبت حماسه ۹ دی در جمع طلاب و روحانیون اظهار کرد: پیام ۹ دی ماه به دوستان این است که بر سر ارزش ها بایستیم و به عهد و پیمانی که با شهدا و امام خود بسته ایم پایدار باشیم و با وحدت کلمه از ارزش ها و مقدسات خود محافظت کنیم.

وی بیان کرد: هشدارهای این حماسه بزرگ برای دشمنان بسیار بزرگ و خطیر است چرا که دشمنان بایستی بدانند که برای تحلیل مسائل ایران باید انقلاب و مردم ایران را دوباره بازشناسی کنند و بدانند هر وقت چشم طمع به کشور، نظام و ارکان ما دوختند مشت محکمی خواهند خورد.

* حماسه ۹ دی سال ۸۸ انقلاب را بیمه کرد

استاد حوزه علمیه با تحلیل دهه های طی شده از انقلاب اسلامی تا به اکنون عنوان کرد: ۴ دهه بعد از انقلاب، هر ۱۰ سال یک بار حماسه ای جدید خلق شده است که هر کدام به نحوی پایه های انقلاب اسلامی را بیش از پیش محکم تر کرده است.

وی در ادامه افزود: حماسه ۹ دی سال ۸۸ انقلاب را بیمه کرد، ۱۰ سال قبل یعنی سال ۸۷ فتنه دگر اندیشان در پوشش تشکل های صنفی و برخی اقشار، جامعه را ملتهب کرد که بار دیگر با حضور مردم انقلابی استوار بر جای ماند، در سال ۶۸، همزمانبا ارتحال امام (ره) مردم ایران شجاعانه و به هنگام و با شایستگی خبرگان، خلف صالح امام، رهبری کشور را عهده دار شدند.

* دشمنان امید داشتند بعد از امام راحل، جنگ قدرت به راه بیفتد

حجت الاسلام باطنی اظهار کرد: دشمنانی که امید داشتند بعد از امام جنگ قدرت به راه بیفتد و در ایران، نظام جمهوری اسلامی دچار فروپاشی شود سرخورده شدند و در آن سال ها که انقلاب تنها نهال نوپایی بود و نهاد هایش به درستی شکل نگرفته بودند با تهاجم گسترده ی همه جانبه دشمن بعثی و صدام جنگ آغاز شد و قائله کردستان و گنبد و برخی نقاط کشور را ایجاد کردند.

وی تصریح کرد: به لطف خداوند، همت مردم، هوشمندی رهبری فرزانه و با تسخیر لانه جاسوسی و کشف کودتاهای نافرجام و هم خنثی کردن شورش ها در کردستان و آذربایجان دشمن را مایوس کردند و دشمنانی که سال ها برای یک سره کردن کار نظام جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی کرده بودند با ناکامی موجه شدند.

* محصول فتنه ها و حوادث در واقع بصیرت افزایی مردم است

رئیس مجمع اصولگرایان اصفهان با اشاره به دستاوردهای هر دهه که انقلاب و خون شهیدان را بیمه کرده است اظهار کرد: محصول این حوادث و اتفاقات در واقع بصیرت افزایی مردم و ثبات قدم بیشتر و استحکام یابی در ابعاد مختلف بوده است و به لطف خداوند سال ۸۸ دستاوردهایی برای ما داشته است که در طول تاریخ نمونه مشابهی مانند آن نداشته ایم.

* فتنه ۸۸ به عنوان یک جنگ احزاب علیه انقلاب

وی گفـت: در حماسه ۹ دی، تمام کسانی که از داخل و خارج کشور برسر موضوع های مختلفی با هم اختلاف نظر داشتند، در این اتفاق به نقطه نظر یکسان رسیدند و با تمام قوا و استفاده از تمام امکاناتشان برای فروپاشی نظام ناکام ماندند.

حجت الاسلام باطنی با تاکید بر فتنه ۸۸ به عنوان یک جنگ احزاب علیه انقلاب بیان کرد: این حماسه ۹ دی در حقیقت خنثی کننده یک جنگ احزابی بود که بهائیان و جبهه ملی و سلطنت طلب ها و همه کسانی که نسبت به انقلاب و ارزش های انقلاب زاویه داشتند، در داخل و خارج از کشور، استکبار جهانی، اتحادیه اروپا و برخی سران مرتجع کشورهای عربی همه و همه دست در دست هم داده بودند تا کار انقلاب را یکسره کنند، اما به خواست خداوند سبحان شکست سنگینی را متحمل شدند.

وی تصریح کرد: اگر زمینه های مشابهی هم در آینده پیش بیاید بی تردید این مردم، به پای انقلاب و ارزش های آن خواهند ماند و پاسخ های دندان شکن تر و مایوس کننده تری به آنها خواهند داد.

جانشین مدیریت حوزه علمیه اصفهان عنوان کرد: نکته ای مهم و قابل ذکر که نباید مورد غفلت قرار بگیرد این است که مردم همیشه درا ین صحنه ها به درستی و به هنگام به وظیفه خود عمل کنند و با وحدت خود از ارزش ها محافظت کنند.

وی بیان کرد: هنگامی که سالروز انقلاب اسلامی فرا می رسد مردم همیشه در صحنه با حضور در ۲۲ بهمن وفاداری خود را نشان می دهند، وقتی عرصه انتخابات پیش می آید، با حضور حداکثر به پای صندوق های رای وفاداری به نظام را تجدید می کنند و برای بار دیگر اعلام می کنند که تا پای جان برای اقتدار این نظام خواهند جنگید.

حجت الاسلام باطنی گفت: مسئولین خرد و کلان بایستی به این معنا توجه بیشتری داشته باشند و در انتخابات اشخاص شایسته سالاری را حاکم کنند و رفاقت، قوم سالاری و خارج گرایی را از میان بردارند.

* کسانی که منافع ملی را نادیده بگیرند، وحدت ملی را مخدوش سازند، بایستی پاسخ گوی نتایج و عواقب آن باشند

رئیس مجمع اصولگرایان استان اصفهان بیان کرد: شایسته است در درون کشور به این امانت الهی توجه داشته باشیم و بزرگان بدانند اگر اینجا و در دوره مسئولیتشان به پای میز حساب و کتاب کشیده نشوند بایستی در پیشگاه حضرت حق و محکمه الهی پاسخگو باشند و کسانی که به این امانت وفادار باشند رو سفید خواهند بود.

وی تصریح کرد: کسانی که منافع ملی را نادیده بگیرند، وحدت ملی را مخدوش سازند، بذر یاس و ناامیدی را در بین مردم پراکنده سازند، گره هایی که می توانند با تدبیر و خود اتکایی و ایستادن روی پای خود باز کنند، انجام نداده و با تکیه بر بیرون از کشور و نادیده گرفتن جوانان ایرانی کشور را اداره کنند بایستی پاسخ گوی نتایج و عواقب آن باشند.

انتهای پیام/

 

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد