آمیختگی مسائل سیاسی و مواعظ در نهج البلاغه بی‌بدیل است

آمیختگی مسائل سیاسی و مواعظ در نهج البلاغه بی‌بدیل است
در تاریخ : 1396/10/21 | نوشته شده توسط :معنوی

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین بهشتی نژاد، پیش از ظهر امروز در گردهمایی مفسّران قرآن کریم و اساتید نهج البلاغه که در اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان برگزار شد، با اشاره به سخنان سیاسی امام علی علیه السلام گفت: اکثر بیانات سیاسی امیرالمومنین علیه السلام در نامه های امام تجلّی یافته است؛ مهمترین نامه حضرت در این خصوص نامه 53 نهج البلاغه است.

رئیس ستاد تفسیر قرآن اصفهان افزود: نهج البلاغه دریای عظیمی از معارف علوی است وآمیختگی مسائل سیاسی و مواعظ در آن بی‌بدیل است.

 وی با بیان اینکه نهج البلاغه نسخه‌ درمان کننده برای بسیاری از مشکلات امروز و فردای جامعه است، اظهار کرد: در نهج البلاغه امیرالمومنین علیه السلام راه درمان و مقابله با فتنه ها  به خوبی بیان شده است.

وی ادامه داد: اگر کسی شیرینی و حلاوت کلام مولا امیرالمومنین(ع) را بچشد،  از  چشمه فیاض علوی دست بردار نیست و می تواند به دیگران هم این شیرینی را بچشاند.

حجت الاسلام والمسلمین بهشتی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت ستاد تفسیر قرآن و دفتر نشر معارف نهج‌البلاغه در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: موج فعالیتهای گسترده دفتر نشر معارف نهج البلاغه در اصفهان به دیگر استانها رسیده است و برخی از تجربیات این دفتر در دیگر مناطق کشور در حال انجام است.

وی با بیان اینکه مساجد بالاترین، بهترین و شایسته ترین مرکزی است که پیام دین و قرآن را صادر می‌کند، افزود: حمایتهای معنوی و فعالیتهای دفتر نشر نهج البلاغه با همکاری روحانیون و اساتید این حوزه، بیشتر در دو بخش مسجد و ادارات دولتی انجام می‌گیرد.

رئیس ستاد تفسیر قرآن اصفهان افزود: البته مبلغین و روحانیونی هستند که به صورت خودجوش، نهج البلاغه را در مساجد و مراکز تفسیر می‌کنند. پیشنهاد هم می شود مبلغین در هفته یک شب را علاوه بر تفسیر قرآن به صورت تخصصی به بیان تفسیر نهج البلاغه اختصاص دهند.

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد