روابط عمومی حوزه علمیه اصفهان در واکنش به اظهارات اخیر بعضی از مسوولین کشور در مورد نقد نسبت به پیامبر اکرم و ائمه معصومین صلوات الله علیهم اجمعین بیانیه ای را صادر کرد.

روابط عمومی حوزه علمیه اصفهان در واکنش به اظهارات اخیر بعضی از مسوولین کشور در مورد نقد نسبت به پیامبر اکرم و ائمه معصومین صلوات الله علیهم اجمعین بیانیه ای را صادر کرد.
در تاریخ : 1396/10/25 | نوشته شده توسط :مهدی طاهری

روابط عمومی حوزه علمیه اصفهان در واکنش به اظهارات اخیر بعضی از مسوولین کشور در مورد نقد نسبت به پیامبر اکرم و ائمه معصومین صلوات الله علیهم اجمعین بیانیه ای را صادر کرد.

متن بیانیه:

بسم الله الرحمن الرحیم

این روز‌ها سخنانی از بعضی از مسئولان مبنی بر جواز نقد پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلّم) و ائمه‌معصومین (صلوات الله علیهم) شنیده شد که بار دیگر یکی از مسلّمات اعتقادی که محل اجماع قاطبة مسلمین و همچنین یکی از اصول ضروری مذهب حقه تشیع اثنا عشری است را منکر شده‌‌اند که بنا بر این ذکر چند مطلب را وظیفه شرعی خود می‌دانیم:

1-از نظر عقلی، نقد منطقی بدون وجود معیار نقد امکان پذیر نیست و معیار نقد عبارت است‌‌از؛ حقایق مسلّمه خطاناپذیر و کلام خدا یعنی قرآن کریم و سنت رسول‌اکرم(صلی الله علیه و آله و سلّم) و معصومین(علیهم السلام) از این دسته از حقایق مسلمه خطاناپذیرند که خود معیار نقد سایر رفتارها و گفتارهاست و نقد آنچه خود معیار نقد است از نظر منطقی باطل و خطای روشن است.

2- خطاناپذیری کلام خدا روشن است و آیة کریمه «لا يَأْتيهِ الْباطِلُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَ لا مِنْ خَلْفِهِ» آن را مورد تاکید صریح قرار داده است. خطاناپذیری و عصمت رسول اکرم در گفتار و رفتار نیز از مسلّمات دین اسلام و مورد اتفاق قاطبة مسلمین است و آیات کریمة «مَنْ يُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطاعَ اللّهَ» و « وَ ما كانَ لِمُؤْمِنٍ وَ لا مُؤْمِنَةٍ إِذا قَضَى اللّهُ وَ رَسُولُهُ أَمْرًا أَنْ يَكُونَ لَهُمُ الْخِيَرَةُ مِنْ أَمْرِهِمْ» و «وَ ما يَنْطِقُ عَنِ الْهَوى»، «إِنْ هُوَ إِلاّ وَحْيٌ يُوحى» و ده‌ها آیه دیگر قرآن کریم بر عصمت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) بلکه بر عصمت قاطبه پیامبران الهی به صراحت دلالت دارند. افزون بر صدها روایت صحیح و مسلم الصدور از نبی‌اکرم و سایر معصومین (علیهم السلام) که عصمت پیامبران الهی بویژه رسول اکرم و ائمه دوازده‌گانه معصوم (سلام الله علیهم) را به صراحت اثبات می‌کنند خطاناپذیری امامان از اهل بیت (سلام الله علیهم) نیز در آیات قرآن کریم از قبیل آیة تطهیر، و در روایات صحیح و متواتر فراوانی نظیر حدیث ثقلین «انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا بعدی: کتاب الله فیه‌الهدی والنور حبل ممدود من السماء الی الارض وعترتی اهل بیتی وان اللطیف الخبیر قد اخبرنی‌انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض وانظروا کیف تخلفونی فیهما» که مورد اتفاق قاطبة مسلمین و تمامی مذاهب اسلامی است و ده‌ها روایت مسلّم الصدور دیگر به اثبات رسیده است.

بنابراین ،این سخنان مخالفت صریح با اسلام و مذهب تشیّع است.

3- اکیداً توصیه می‌کنیم بعضی از مسئوولین از ورود به مسائل اعتقادی و تخصّصی فکری در اظهاراتشان پرهیز کنند و بجای آن تلاش خود را در حل مشکلات معیشتی و گرفتار‌های اقتصادی مردم مضاعف دارند که وظیفه اصلی ایشان می باشد، و آنچه مردم از مسوولین اجرایی کشور انتظار دارند گره‌گشائی از مسائل و مشکلات معیشتی آنان است، نه اظهار نظر در مسائل اعتقادی و تخصصی زیرا؛ افزون بر مشکلات دنیوی آنان، دین آنان را نیز با مشکل مواجه می‌کند.

درپایان از خداوند متعال صحت و سلامت و توفیق روز افزون مسوولین دلسوز انقلاب و سنگرداران دفاع از عقاید دینی، بالاخص مقام معظم رهبری امام خامنه ای را از خداوند متعال خواستاریم.

روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان.

 

 

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد