جامعه امروز نیازمند الگوگیری از بزرگان دینی است

 جامعه امروز نیازمند الگوگیری از بزرگان دینی است
در تاریخ : 1396/11/04 | نوشته شده توسط :معنوی

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به همایش بزرگداشت آیت الله حاج سید محمدعلی صادقی، رئیس سابق حوزه علمیه اصفهان، آورده است: آسمان پر تلالو علم و دیانت در ایران اسلامی سرشار از اخترهای تابناکی است که با انوار خویش جانهای جویای فضیلت را به مسیر سعادت رهنمون می سازد. در این میان دیار فرهنگ مدار اصفهان گوهرهای ارزشمندی را پرورش داده که شیفتگان حقیقت از وجود ذی قیمتشان متنعم گشته اند، بی تردید مرحوم آیت الله سید محمدعلی صادقی در زمره این ستارگان درخشان است که در هر دو وجه علم و عمل زبانزد و الگوی دینداری بوده است

 آن شخصیت بزرگوار در آمیختن علم و تقوا در کنار ممارست و ژرف کاری آیات قرآن و روایات معصومین(ع) برای حفظ و اشاعه آموزه های دینی و تقویت مکتب تشیع منشا برکات فراوانی شدند.

 فقیه اصولی که پس از تدریس مقدمات در مدرسه صدر به نجف اشرف مهاجرت و در جوار نورانی امیرالمومنین(ع) از فیض وجودی علمای بزرگ بالاخص آیت الله سیدمحمدعلی فانی بهره مند شد و پس از بازگشت به اصفهان، تدریس در مدرسه صدر را آغاز نمود که بیش از 2 دهه تشنگان فضل را از چشمه جوشان علم خویش سیراب و شاگردان بسیاری را تربیت کرد.

 آیت الله سید محمدعلی صادقی در عمر پربار خویش تالیفات ارزشمندی را نیز به یادگار گذاشند که برای رهپویان علم هدایتگر است، نقطه والای شخصیت ایشان عمل اخلاقی در رسیدگی به امور مسلمین و دستگیری از مستمندان بود بگونه ای که در تسکین آلام زبانزد و الگویی برای جویندگان معرفت بود. این عالم متقی رسالت علمی خویش را در حوزه علمیه اصفهان که از دیرباز بستر رشد علوم اسلامی بوده ایفا و در رسالت عملی به توفیقات سترگی دست یافتند

جامعه امروز که با مخاطرات عدیده ای مواجه است، نیازمند بهره مندی حداکثری از بزرگانی است که در راستای چهره رحمانی اسلام کوشیدند و از این منظر معرفی ابعاد شخصیتی مرحوم آیت الله صادقی بسیار ارزشمند است.

وظیفه خود می دانم از همه دست اندرکاران این همایش وزین صمیمانه قدردانی نموده و مراتب تقدیر خود را ابراز نمایم. از خداوند متعادل توفیق کسب معارف الهی را برای حضار تقاضامندم.

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد