دولت ها «اقتصاد مقاومتی» را بالای کاغذها می نویسند اما عمل نمی کنند/ بودجه های فرهنگی اختصاص نمی یابد

دولت ها «اقتصاد مقاومتی» را بالای کاغذها می نویسند اما عمل نمی کنند/ بودجه های فرهنگی اختصاص نمی یابد
در تاریخ : 1396/11/05 | نوشته شده توسط :معنوی

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در اجلاس منطقه ای ائمه جمعه که با موضوع «تحکیم مبانی خانواده» با حضور  ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری و به میزبانی اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی که فرمایش مقام معظم رهبری است، هنوز بر روی زمین مانده و انگار مسئولان، منظور معظم له از اقتصاد مقاومتی را متوجه نمی شوند.

وی افزود: ائمه جمعه به گونه ای آتش به اختیار، کارگروه هایی را تشکیل داده و به امور اقتصادی مردم رسیدگی کنند، باید کاری کرد تا افراد بیشتری مشغول به کار شوند و بستری فراهم شود تا مردم با سرمایه های خود بتوانند کسب و کار داشته باشند؛ چراکه رهبر انقلاب فرمودند؛ نباید زخمی ایجاد شود تا مگسی روی آن بنشیند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم گفت: در حال حاضر افرادی که مشغول به کار هستند حقوق خود را به موقع دریافت نمی کنند و در نهایت این حقوق ها، به صورت کامل پرداخت نمی شود و کفاف زندگی آنان را نمی دهد.

وی با بیان اینکه دولت ها «اقتصاد مقاومتی» را بالای کاغذها می نویسند، اما در واقع چه کرده اند؟، گفت: بنده به آقای نوبخت گفته ام که بهتر است یک پروژه مثل جاده یا پل را تعطیل کرد تا حقوق کارگران و کارمندان به تعویق نیفتد.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه مقام معظم رهبری بنا ندارند، ائمه جمعه، به صورت دولتی اداره شوند، تصریح کرد: حوزه های علمیه خارج از کشور توسط دفتر مقام معظم رهبری حمایت می شوند.

وی با بیان اینکه بودجه فرهنگی در کشور، اختصاص نمی یابد، عنوان کرد: برخی از مصلای ها در کشور، نیمه کاره هستند و برخی از شهرها مصلی ندارند، از سوی دیگر بعضی از شهرها، مسجد جامع بزرگی دارند و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه می تواند همان مساجد را توسعه داده تا برای نماز جمعه استفاده شود، لازم نیست در شهرهایی که مسجد به اندازه کافی وجود دارد و مساجدی مناسب مصلی دارند، مصلی دیگری ساخته شود.

امام جمعه اصفهان با اشاره به آیه «لا یکلف الله نفس الا وسعها» خاطرنشان کرد: خداوند متعال بالاتر از توان انسان، تکلیف نخواسته است، اما به اندازه توان باید تلاش کرد، برای مثال دستورات اسلامی همچون روزه، نماز و جهاد تا زمانی که انسان توان دارد، باید اجرا شود اما آیا به اندازه توان کار می شود؟

وی با اشاره به خلوص ائمه جمعه و آثار تلاش های آنان در جامعه عنوان کرد: پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) در روایت صحیحی فرمودند: ای علی، اگر یک نفر را از گمراهی نجات دهی، بهتر است از اینکه کل جهان را به تو بدهند و همه آن را به صورت صحیح در راه خدا خرج کنی.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه برای خدا کار کردن بسیار سخت است، تصریح کرد: ائمه جمعه با سختی ها می سازند و ادامه دهنده راه انقلاب و اسلام هستند.

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد