آیت الله العظمی مظاهری از سابقه حوزه های علمیه محو نخواهد شد/ ایشان درس هجرت را به همگان آموخت

آیت الله العظمی مظاهری از سابقه حوزه های علمیه محو نخواهد شد/ ایشان درس هجرت را به همگان آموخت
در تاریخ : 1396/11/26 | نوشته شده توسط :معنوی

آیت الله علیرضا اعرافی امروز در اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین المللی قرآنی و حدیث المصطفی اظهار کرد: شما دوستان در یک دهه اخیر پیش آهنگ حرکت های قرآنی و ایمانی بودید و این یک سند بسیار افتخار آمیز و بزرگ است؛ از همه طلاب سپاسگزاریم.

وی با بیان اینکه برای ما اصفهان یک نگین درخشان و پایگاه نورافشان است، افزود: اصفهان شهری تمدنی و نقطه بسیار پرفروغ در تاریخ اسلام و جهان است؛ این شهر یک منطقه عادی نیست؛ بلکه اگر سابقه دیرپای اصفهان شهیدپرور را ورق زنیم، فراز و فرود های بسیاری در آن وجود دارد؛ اما همیشه این شهر تاریخ ساز و در جایگاهی تمدنی قرار داشته است.

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به اینکه عالمان و دانشوران بسیاری در این شهر برای منطقه و جهان اسلام همواره ارمغان داشته اند، تصریح کرد: چهره های بزرگی که مکاتب بزرگ فلسفی و کلامی آفریده اند در این شهر میزیسته اند و مکتب های بزرگ فقهی و حدیثی و کلامی در این شهر بنیان نهاده شده است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان اینکه یکی از چهره های این شهر آیت الله العظمی مظاهری است، ادامه داد: ایشان هیچگاه از سابقه حوزه های علمیه محو نخواهد شد و از جمله ویژگی های درخشان ایشان، افزون بر بلندای فکری و معرفتی، عالمی است که درس هجرت را آموخت و امروز نیز اسلام نیازمند مهاجران برای خداست، امروز ما شاهدیم استانهایی که مهد فقاهت بوده است، از قله های علمی تهی شده است؛ نسخه عمل آیت الله مظاهری شفا بخشی است که امروز همه ایران به آن نیازمند است.

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه درس بزرگ آیت الله مظاهری این است که بسیاری از بزرگان اگر در نقطه های عطف این اقدام مجاهدانه را انجام دهند شهرهای ما سیراب از فرهیختگان خواهد بود، ابراز کرد: ما در کنار این توسعه کمی و پرورش هزاران فاضل و طلبه خوب قله هایی تربیت شوند و بزرگانی پرچمدار معارف نورانی اسلام در جهان باشند و این درس بزرگ این جشنواره است.

وی با بیان اینکه آیت الله مظاهری تدریس و تهذیب با اخلاق را به ما یاد می دهند، خاطرنشان کرد: ایشان تأکید بر مسائل خانواده داشته و این مسئله بیش از هر مسئله ای امروز در جامعه مهم قلمداد می شود.

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به اینکه با قرآن نگران بلاها نباشید و اگر بلایی نازل شده است به دلیل دوری از این کتاب آسمانی است، گفت: عزت را باید در قرآن دید؛ چراکه چشمه های جوشان علم و دریای مواج معرفت است؛ ما در آغاز راه هستیم و همچنان ایران و جهان نیازمند قرآن هستند؛ امروز در حوزه های علمیه نیز کاستی داریم و نیاز داریم قران با دل و جان همه امت عجین شود.

وی با بیان اینکه هنوز ما راه نرفته در تفسیر قران بسیار داریم، اشاره کرد: در این زمینه نیازمند عزم راسخ هستیم و باید در این زمینه قدم های جدی تری برداریم و همه در اینجا مسئول هستیم؛ ما باید قران را با زندگی خود گره بزنیم؛ مشکل امروز جهان اسلام آن است یا به قرآن پناه نیاورده و یا گمراهانه به قرآن چنگ زده اند و کسانی که نگاه متحجرانه به دین چنگ بزنند خروجی آن داعش می شود و این همه مصیبت برای اسلام به بار می آورد و ما مژده دهنده یک نگاه درست و عقلانی به اسلام هستیم.

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد