مبلغان توانمند به کشورهای مختلف هجرت کنند/ مسئولان قدردان نعمت حضور مردم باشند

مبلغان توانمند به کشورهای مختلف هجرت کنند/ مسئولان قدردان نعمت حضور مردم باشند
در تاریخ : 1396/11/28 | نوشته شده توسط :معنوی

آیت الله سید مرتضی مستجاب الدعواتی مشهور به «مستجابی» در گفت و گو با خبرنگار «حوزه» دراصفهان پیرامون توصیه ای به طلاب، با اشاره به سخنی از پیامبر اکرم(ص)  مبنی بر بخشش و گذشتن از افراد، اظهار کرد: در این حدیث آمده با کسی که با تو قطع رحم کرده باید وصل شوی و راه آن بخشش و گذشت است.

وی با بیان اینکه دروغ کلید همه بدی‌ها است، عنوان کرد: هیچ‌گاه نگفته‌اند فلان عمل زشت انسان را دشمن خدا می‌کند اما گفته‌اند دروغگو با خدا دشمن است، چون دروغ ریشه همه بدی‌ها است.

این عالم ربانی  با اشاره به ضرورت افزایش روحانیوندر شهرها و حتی کشورهای مختلف تاکید کرد: امروز مردم دنیا تشنه معارف هستند و باتوجه به اینکه جمعیت افزایش یافته باید تعداد مبلغین دینی توانمند که به کشورهای مختلف دنیا هجرت می کنند، خیلی بیشتر از تعداد کنونی باشد.

وی با اشاره به جمعیت میلیونی حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن، خاطرنشان کرد: عمده این افراد با وجود اینکه نگرانی ها و مشکلات اقتصادی در زندگی خود دارند، اما به حرف رهبر معظم انقلاب گوش دادند و در صحنه حاضر شدند، لذا مسئولان باید با خدمت، قدردان این نعمت باشند.

آیت الله مستجابی در پایان خاطرشان کرد: حضور پرشور مردم نشان داد که هنوز به حرف روحانیت گوش  می دهند و روحانیت در جامعه و در میان مردم دارای جایگاهی رفیع  است ، بر این اساس لازم است مردم را در صحنه حفظ کرد و این مهم بر عهده روحانیت است که به طور ویژه کار کند.

گفتنی است، آیت اللّه سید مرتضی مستجاب الدعواتی مشهور به «مستجابی» فرزند حاج سید اسدالله مستجاب الدعواتی و نوۀ آیت‌ الله سید ابوالحسن صدرعاملی، معروف به مستجاب الدعواتی، در ۱۳۰۲ به دنیا آمد و اکنون به دلیل بیماری در بیمارستان الزهرا(س) بستری است.

این  عالم ربانی به علت نسبت خانوادگی و اینکه خود از خاندان صدر است، از جوانی رابطه‌ای نزدیک و صمیمی با امام موسی صدر داشته است.

آیت الله مستجابی تحصیلات خود را در حوزه علمیه تهران و نجف ادامه داد و موفق به اخذ اجتهاد از آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی(ره) شد.

او یکی از مبارزان سیاسی در دوره ملی شدن صنعت نفت و از نزدیکان آیت الله کاشانی به شمار می‌رود.

                                     

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد