تولید نرم افزارهای آموزش مبانی اسلام به زبان های خارجی

تولید نرم افزارهای آموزش مبانی اسلام به زبان های خارجی
در تاریخ : 1396/12/08 | نوشته شده توسط :معنوی

حجت الاسلام سید محسن اخوان ، پیرامون سیاست های مدرسه علمیه ناصریه اظهار کرد: ارتباط با توریست ها و گردشگران خارجی و تداوم این ارتباط با روش‌های مختلف به منظور آشنایی آنها با مبانی اسلامی از وظایف اصلی این مرکز تبلیغ بین الملل است.
وی با بیان اینکه در سال جاری گردشگران خارجی از اقصا نقاط جهان به اصفهان سفر کرده و در طول سفر خود حتما از شاهکار عصر صفویه یعنی مسجد امام (ره) بازدید می کنند، گفت: تمام سعی مبلغین زباندان مدرسه علمیه ناصریه که همگی از طلاب حوزه علمیه اصفهان هستند، برقراری ارتباط و پاسخ به شبهات ذهنی آنها درباره اسلام است.
مدیر مدرسه علمیه تبلیغ بین الملل ناصریه خاطرنشان کرد: مطابق با تصمیم گیری صورت گرفته و سیاست تعیین شده، استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و همچنین تولید نرم افزارهای آموزشی ویزه توریست های خارجی در دستور کار مبلغین این مدرسه علمیه قرار گرفت.
وی عنوان کرد براساس درخواست‌هایی که از سوی گردشگران خارجی مطرح شده و همچنین نیازسنجی صورت گرفته از سوالات توریست‌ها، گردآوری و مشارکت در تولید برنامه‌های نرم افزاری آموزشی بر محور مبانی و احکام اسلامی ویژه توریست ها به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و اسپانیولی و … را آغاز کردیم.
حجت الاسلام اخوان توضیح داد: پس از شناسایی ظرفیت‌ها و توانایی‌های تبلیغی متنوع در این مدرسه، سعی‌ و تلاش مبلغین زباندان بر این بوده است تا گامی در مسیر ترویج فرهنگ اسلامی در حوزه نرم‌افزاری و نشر فرهنگ اسلامی برداشته شود؛ به عنوان مثال در ماه‌های گذشته نرم‌افزار آموزش نماز شیعی به صورت تصویری و با صوت گویا برای تلفن همراه را به زبان فرانسوی و اخیرا نیز نسخه انگلیسی آن رونمایی شد.
وی افزود: این نرم افزار که با همکاری توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان تلفن همراه تهیه شده است، برای مخاطبین سراسر جهان از طریق GooglePlay قابل دریافت و استفاده است، همچنین توریست‌هایی که از مسجد امام بازدید و در گفتگوهای مدرسه ناصریه حضور دارند، در صورت تمایل می‌توانند این نرم‌افزار را از طریق سیستم اشتراک محتوا دریافت کنند.
مدیر مدرسه علمیه ناصریه تأکید کرد: در این عرصه به صرف تولید اکتفا نکرده ایم و ارتقا و افزایش امکانات برنامه‌ها را نیز در برنامه خود قرار داده ایم، همچنین مد نظر است در غرفه‌ای که مخصوص این امر در مدرسه ایجاد شده است و در حال حاضرقریب به یک سال است آموزش تئوری و عملی نماز به توریست‌ها ارائه می‌شود، این قبیل تولیدات ارزشمند به شیوه های نوین ارائه گردد.

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد