اولین و آخرین حرف همه، بازگشت آب به استان است

اولین و آخرین حرف همه، بازگشت آب به استان است
در تاریخ : 1397/04/20 | نوشته شده توسط :میثم معنوی

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد عصر امروز در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن، تجارت در سالن کوثر برگزار شده بود، اظهار کرد: استاندار اصفهان انسانی کاری وفعال است و سعی می کند با همفکری مسائل را حل کند.

وی بیان کرد: یکی از کارهای مهم و اساسی که سالها بر زمین مانده بود سد پشت تونل سوم کوهرنگ بود که سالیان دراز متوقف شده ولی با حضور استاندار جدید اصفهان این اقدام از سر گرفته شد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: صنعت نباید آب را به قیمت خانگی بخرد، ما صنایع را دوست داریم ولی برای بدست آوردن سرمایه مهمی چون آب، آنها باید  پول آب را بدهند.

وی افزود: پول آب را باید از صنایع گرفت ولی باید در جای خودش یعنی داخل استان خرج شود، یکی از کارهای غلطی که انجام می گرفت و می گیرد بستر رودخانه است که پرت زیادی دارد، باید بستر وعرض رودخانه ساماندهی ومدیریت شود

آیت الله طباطبایی نزاد عنوان کرد: برای امر ساماندهی رودخانه زاینده رود باید حمایت شود تا محقق شود، اصفهان اگر نصف جهان است، نصف کشور از نظر علمی، نیروی انسانی، فرهنگ و هنر نیز است.

در ادامه حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان افزود: ای کاش همه طرح های اقتصادی را از ما می گرفتند و آب را به اصفهان بر می گرداندند.

وی تصریح کرد: اولین و اخرین حرف همه، بازگشت آب به استان است، اصفهان بدون آب معنایی ندارد، درخواست عاجزانه ما از دکتر جهانگیری این است که آب را به اصفهان برگردانند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس عنوان کرد: درخواست ما از مسولان دولت این است که یک کارگروه ویژه با حضور چند وزیر پای کار بیایند،اصفهان شهر شهیدان است که در جنگ تحمیلی دِین خود را ادا کرد .

وی بیان کرد: امروز تالاب گاوخونی ازبین رفته و چنانچه با این روند پیش رویم اثرات زیست محیطی غبار بلند شده از تالاب حتی تهران هم درگیر خواهد کرد.

حجت الاسلام موسوی لارگانی عنوان کرد: امروز در بالادست هدررفت آب وجود دارد، آب در بالادست از بین می رود که نیاز به یک برنامه ریزی جدی است.

وی اذعان کرد: انتظار است در دولت یازدهم که شش وزیر از خطه اصفهان بودند یک فکر و تدبیری به حال اصفهان بکنید، میانگین بیکاری در اصفهان بیش از میانگین کشور است، ملت ایران که نسبت به اصفهان حساس بودند بدانند اگر چرخ فولاد مبارکه و ذوب اهن می چرخد از آب استفاده نکردند بلکه از پساب استفاده شده است.

درادامه محمد علی شجاعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه ی منابع استانداری اصفهان اذعان کرد: امار شاخص های ملی می گوید اصفهان در تولید ناخالص ملی رتبه دوم بدون نفت و در جذب سرمایه در بانک ها رتبه دوم را در کشور دارد.

وی افزود: 2.3 درصد متوسط بیکاری اصفهان از متوسط بیکاری کشور بالاتر است، ریشه این بیکاری در آن است که در شاخصه های کسب وکار اصفهان در رتبه 17 قرار دارد.

شجاعی افزود: دغدغه استاندار اصفهان در کنار آب این بود که مشکل بروکراسی اصفهان را حل کنند که با راه اندازی پرتال سرمایه گذاری امروز این بروکراسی به صفر رسید

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه ی منابع استانداری اصفهان  خاطرنشان کرد: سعی کردیم با اقدامات صورت گرفته سرمایه گریزی را حذف کنیم که دراین راستا یکصد پروژه با تمامی مجوزهای لازم با همکاری همه مدیران طراحی شده است.

وی ابراز کرد: در اغلب کشورهای جهان مجوزها چند روزه به سرمایه گذاری اعطا می شود ولی امروز افتخارداریم که در چند دقیقه مجوزها را به سرمایه گذاری اعطا می کنیم

شجاعی بیان کرد: تمامی گردنه های مشکل گرفتن مجوز را برای سرمایه گذار ازبین بردیم وفقط کافی است سرمایه گذاری به پرتال مراجعه کند و پروژه را به نام خود تحویل بگیرد

وی افزود: هرکس فکر سرمایه گذاری دراستان دارد کافی است به این پرتال مراجعه کند، شایسته است برای برون رفت از مشکلات کشور این طرح در سطح ملی انجام گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه ی منابع استانداری اصفهان  تاکید کرد: بی برنامگی امروز بی آبی اورده است، این برنامه نجات دهنده آب وکشاورزی وسرمایه گذاری و استان است.

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد