دوره آموزشی آشنایی با اصول کاربردی مشاوره و روانشناسی در اصفهان آغاز شد

دوره آموزشی آشنایی با اصول کاربردی مشاوره و روانشناسی در اصفهان آغاز شد
در تاریخ : 1397/04/24 | نوشته شده توسط :میثم معنوی

حجت الاسلام ابوالقاسم شهباز،  پیرامون دوره آموزشی مشاوران حوزه علمیه اصفهان اظهار کرد: دوره آموزشی آشنایی با اصول  کاربردی مشاوره و روانشناسی  که با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه با هدف آشنا کردن اساتید و  نیروهایی که درحیطه آموزش در مدارس علمیه  مشغول فعالیت هستند همچون مدیران، معاونین تهذیب و آموزشی مدارس برگزار می شود.

وی ادامه داد: هدف اصلی برگزاری این دوره آموزشی کارگاهی آشنا کردن این قشر مسئول با مهارت های اولیه مشاره و روانشناسی به حدی که بتوانند مشکلات طلاب را در درجه نخست تشخیص و سپس به مشاوران تخصصی و زبده و مراکز مشاوره حوزه ارجاع بدهند.

کارشناس مشاوره حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: هدف ما از برگزاری این دوره پرورش و تربیت مسئولین در قالب مشاوران تخصصی نیست و قطعا این دوره چنین رسالتی را نمی توانند ایفا کند، ولی این سطح از آموزش در حد تشخیص مشکلات و اختلالات طلاب و ارجاع به مسئولین مربوطه جوابگو هست

وی افزود: دوره آشنایی با اصول کابردی مشاوره و روانشناسی  که با ثبت نام 70 نفر از روحانیون  درحال برگزاری در مرکز آموزش های کاربردی حوزه علمیه اصفهان است با هدف  کسب مهارت های حداقلی تشخیصی است، در ضمن دوره  مباحث انگیزه تحصیلی، مدیریت تحصیلی طلاب، افت تحصیلی و حافظه و فراموشی بحث و آموزش داده می شود.

حجت الاسلام شهباز ادامه داد: همچنین مباحث تخصصی مزاج شناسی، اسلام و سلامت روان و بحث ضرورت دارو درمانی که توسط یک روانپزشک مجرب ارائه می شود، باهدف آشنایی مدیران، اساتید  و کارکنان  مدارس با دارو درمانی و ارجاع به روانپزشک از دیگر سرفصل های آموزشی این کارگاه های آموزشی است.

وی عنوان کرد: این دوره آموزشی از امروز 23 تیرماه آعاز و تا 28 تیر ادامه دارد و امروز کلاس ها بنا بر ضرورت به صورت کارگاهی از صبح تا غروب و روزهای دیگر هفته از صبح تا ظهر برگزار می شود.

کارشناس مشاوره  و اخلاق حوزه علمیه اصفهان در توضیح  ضرورت برگزاری چنین دوره ها و حضور مشاوران در مدارس علمیه  اذعان کرد: ما در بعضی از مدارس علمیه به دلایل مختلفی چون اینکه مشاوره به صورت دائمی حضورنداشته یا اینکه طلاب مدرسه شخصا به مشاوره مربوطه مراجعه نکرده و کادر مدارس اعم از مدیران و معاونین تهذیب و آموزش نتوانستند مشکلات طلبه را تشخیص بدهند و به  موقع به مراکز مشاوره ای ارجاع بدهند، باعث گذشت زمان و مهلت درمان  و چه بسا فرصت برای  اصلاح فرد مورد نظر شده که حتی موجب ترک تحصیل شده است، لذا برگزاری چنین دوره های آموزشی حتما ضرورت دارد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 30 نفر به صورت دائمی در مدراس علمیه سطح استان اصفهان با مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان در قالب مشاوره همکاری مستمر و جهت انجام مشاوره  در مدارس علمیه به صورت زمانبندی شده حضور می یابند.

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد